Yazıyı büyült

Mevcut boyut: 100%

Osmaniye Kadirli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Braille Standı Açıldı

Eğitimde Görme Engelliler Derneği tarafından yürütülen “her yerde braille” kampanyası kapsamında 4 aralık 2019 çarşamba günü Osmaniye Kadirli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde braille standı açıldı. Derneğimiz uluslararası işler sekreteri Adil Ahmet Kavrama tarafından açılan stantta öğrenciler braille yazıyı yakından tanıma şansı buldular. Ayrıca okulun özel eğitim bölümü öğrencileri ders kitaplarında tanıtılan materyalleri yakından inceleme olanağına sahip oldular.

Video: 
İçerik türü: 
Kategori: 
görsel: 
Adil Ahmet bir masada oturmuş elinde tablet kalem yazı yazarken görülmekte öğrenciler etrafında pür dikkat Adil Ahmet'e bakıyor.
masanın üzerinde matematik işlemleri için kullanılan küp kasa ve küp taşlar bulunmakta kasa yerleştirilen küp taşlarda belli rakamlar ve işlemler yazılmış olarak görülmekte.
Adil Ahmet masanın üzerinde küp taş ve küp kasa ile matematik işlemleri yaparken görülmekte etrafındaki öğrenciler öğretmenlerini izliyorlar.
Yukarıdan çekilen fotoğrafta, masanın üzerinde, A4 tablet, küçük tablet, kağıt, gönye, iletki, cetvel, abaküs gibi bütün materyaller bir arada yan yana dururken görülmekte
Sağlık bakanlığı logolu Türkiye fiziksel aktivite rehberi cilt 1 isimli, braille kitap görülmekte.

Yeni yorum ekle