Yazıyı büyült

Mevcut boyut: 100%

Kampanyaya dahil ol

Açıklama: 

Her Yerde Braille; biz görmeyen bireylerin kullandığı Braille alfabesinin hayatın her alanında daha fazla yer alabilmesi amacıyla, Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) olarak geliştirdiğimiz bir kampanya. Kampanyamız; eğitim, seminer, farkındalık etkinlikleri, sosyal medya çalışmaları, bilgilendirici içerikler oluşturma/paylaşma ve taleplerimizi içeren bir dizi faaliyetten oluşacak. Özetle, kampanyamıza ne kadar fazla kişi aktif olarak dahil olursa, çalışmalarımızın etkisi o oranda artacak ve daha geniş kitlelere ulaşacak.
Yazının bu kısmına kadar okuyanlar arasında "ne yapabilirim de kampanya ekibinine dahil olabilirim" diye soranlar çıktıysa, bundan sonraki kısımda başlıklar halinde bunu yanıtlamaya çalışacağız.

İçerik geliştirme/araştırma yapabilirsiniz

Braille yazının tanıtımı, eğitimi, günlük yaşamda kullanımı, Braille teknolojisi gibi konularda videolar çekerek veya deneme/makale gibi türlerde yazılar yazarak sitemizin içeriğinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Uluslararası alandaki gelişmeleri takip edebilirsiniz

Eğer yabancı diliniz yeterli düzeyde ise, Braille hakkında dünyada yaşanan son gelişmeler hakkında araştırma yaparak sitemizde bilgi paylaşabilirsiniz. Ayrıca geliştirilen projeleri birlikte ülkemize uyarlayıp hayata geçirebiliriz. Özetle kampanyamızın uluslararası boyutuyla ilgilenecek ekibimize dahil olabilirsiniz.

Site moderasyon ve sosyal medya ekibine katılabilirsiniz

Eğer "ben içeriklerimi paylaşmak isterim, ama sitenin mutfağında da yer alsam iyi olur" diyorsanız, site yönetim ekibine katılabilirsiniz. Sitemizde kullanıcılar tarafından gönderilen içerikleri inceleyebilir, gönderilere eklenen yorumları kontrol edebilir, sitemizin daha fazla kişiye ulaşması için gerçekleştirdiğimiz görünürlük çalışmalarında aktif olarak yer alabilirsiniz.

Yerel faaliyetler ekibine katılabilir veya kendi yaşadığınız yerde faaliyet gerçekleştirebilirsiniz

Her Yerde Braille; internetin yanı sıra yerelde yapacağı faaliyetlerle daha geniş kitlelere ulaşmak arzusunda olan bir kampanya. Bu amaçla eğitim/kurs faaliyetleri, farkındalık çalışmaları, seminer/çalıştay benzeri toplantılar ve lobicilik girişimleri gibi farklı kitlelere hitap eden organizasyonlar düzenlemeye çabalıyoruz. Siz de bu organizasyonların düzenleme ekibine katılabilirsiniz. Böylelikle tüm bu organizasyonları birlikte hayata geçiririz. Şimdilik buna zamanınız yoksa veya biraz daha bizi tanımak isterseniz, kendi yaşadığınız bölgede bir etkinlik planlayabilir ve bizimle işbirliği kurabilirsiniz. Bu takdirde tasarladığınız etkinliği birlikte gerçekleştirebiliriz.

Kurumsal çözüm ortaklığı kurabiliriz

Her Yerde Braille; eğitim kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve diğer aktörlerle işbirliği kurarak geliştirebileceğimiz bir kampanya. Dolayısıyla atacağımız her adımda bir başka çözüm ortağıyla birlikte hareket etmek istiyoruz. Sizin bu noktada bize önereceğiniz bir çözüm ortaklığı fikriniz varsa, kampanyayı beraber yürütürüz. Bu şekilde birlikte bir süreç planlayıp uygulamaya geçeriz.

Kampanyamıza sponsor olabilirsiniz

Her Yerde Braille; etki alanı ne kadar genişlerse o kadar verimli sonuç alabileceğimiz bir kampanya. Dolayısıyla belli bir aşamadan sonra kampanyanın yaygınlaşabilmesi için maddi kaynağa da ihtiyaç olacak. Bu noktada kampanya faaliyetlerimize sponsor olarak dahil olabilirsiniz. Bu takdirde destek olunan her süreçte kurumunuzun görünürlüğünü sağlamaya azami derecede hassasiyet gösteririz. Ayrıca kampanya tanıtım dosyamızda kurumunuzun katkısını ortaya koyarız. Böylelikle kurumunuz, ülkemizde görmeyen bireylerin bilgiye erişimde özgür hale gelebilmelerine katkı sağlayan kampanyamızın aktif rol oynayan bir öğesi haline gelir.

Diğer dahil olunabilecek alanlar

Kampanya ekibimiz, sizlerden gelecek her türlü işbirliği talebine açık. Dolayısıyla kampanyaya dahil olabileceğiniz alanları yukarıda bahsedilenlerle sınırlı görmemeniz bizim için önemli. Yeter ki değişimi birlikte gerçekleştirebileceğimiz ortak bir frekansta buluşabilelim.

Katılım formu

Bu sayfada ekibimize ne gibi katkılar sunabileceğinizi bildirebileceğiniz kısa bir form bulacaksınız. Heyecanla bu formu kimlerin ne gibi katkılarla dolduracağını bekliyor olacağız.
Her Yerde Braille kavramını ancak ve ancak birlikte geliştirebiliriz...
Not: Formda zorunlu alanlar * (yıldız) işaretiyle belirtilmiştir.

 
1 Başlangıç 2 Tamam
CAPTCHA
Matematik sorusunun sonucunu bu alana girerek, güvenlik sorununu aşmamıza yardımcı olmanıza ihtiyacımız var.
4 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Örn. 1+3 için cevabı 4 olarak girin.