Yazıyı büyült

Mevcut boyut: 100%

Tweet etkinliğimiz yetkililere ulaştı!

Eğitimde Görm Engelliler Derneği üyeleri, Braille baskılı kitapların henüz basılmaması üzerine mağduriyet yaşayan görme engelli öğrenci ve öğretmenlerin sorunlarını Tweet etkinliğiyle gündeme taşıdı.
#meb ve kampanyamıza ait #heryerdebraille etiketleri kullanılarak yapılan etinlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakan Yardımcıları Musta Safran, İbrahim Er ve Reha Denemeç ile Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Aydın'ın adreslerine deatıfta bulunuldu. Yapılan paylaşımlarda tüm öğrencilere ders kitapları dağıtılmasına rağmen görme engelli öğrenci ve öğretmenlere Braille baskılı kitapların verilmediği, kitapların dağıtım tarihini soranların sert ifadelerle cevap aldığı ve son yıllarda Braille basımı yapılan kitaplarda çok fazla yazım hatalarına rastlandığı gibi konulara vurgu yapıldı. Etkinlik sırasında bir Tweet'e cevap veren Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Aydın, konunun takibinde olduğunu ve en kısa zamanda Braille kitapların görme engelli öğrenci ve öğretmenlere ulaştırılacağını söyledi.
(İlgili Tweet'i görüntülemek için tıklayın)
Edinilen bilgilere göre Braille kitapların 10 Ekim tarihine kadar gönderilmesi hedefleniyor. Eğitimde Görme Engelliler Derneği ise konuyu takip etmeyi sürdüreceğini ve görme engellilere sağlanan ders materyallerinin nitelik bakımından çağın şartlarına uygun hale getirilmesi için girişimlerde bulunacağını bildirdi.

Ekleyen: 
Her Yerde Braille ekibi
İçerik türü: 

Yeni yorum ekle